Jak vybrat zásnubní prsten?

jak-vybrat-zasnubni-prsten

Nepodlehněte módním trendům

Zásnubní prsten by měl být nadčasovou, klasickou ikonou vaší lásky, která přetrvá navždy, takže cílem by mělo být najít šperk, který se k vaší budoucí snoubence perfektně hodí. Podívejte se na její současné šperky, abyste viděli, co by nejlépe vyhovovalo jejímu stylu. Dává přednost zlatu, platině, stříbrným šperkům nebo šperkům z jiného materiálu, např. chirurgické oceli? Nosí výrazné a provokující šperky nebo spíše minimalistické? Toto by mělo být pro vás vodítkem pro určení velikosti a materiálu zásnubního prstýnku.


Velikost drahého kamene

V poslední době byl ve šperkařském průmyslu zaznamenán odklon od okázalých prstenů. Zjednodušeně řečeno, neplatí, že čím větší, tím lepší. Stále více žen hledá a žádá něco, co promluví za jejich osobnost. Ať už se rozhodnete pro diamant nebo kubický zirkon (cubic zirconia), měla by velikost, tvar, čistota a barva kamene odpovídat vkusu snoubenky. Navíc stále více žen chce kameny, které byly získány udržitelným způsobem, a ne vytěženy otrockou prací v diamantových dolech.

Velikost prstenu

Má-li být zásnubní prsten překvapením, musíte si velikost prstenu zjistit tajně. Jak na to vám poradíme v článku Jak určit velikost prstenu. Navíc se mnohým našim klientům vyplatila spolupráce s přítelkyní vaší snoubenky, která vás oba zná a která má vkus, jenž respektujete.

Cena

Nezapomeňte na luxusní dárkovou sametovou nebo koženkovou krabičku. A cena…!? Neexistuje žádný přesný návod, kolik by zásnubní prstýnek měl stát. Byly časy, kdy reklamní slogany hlásaly, že „zodpovědný“ muž utratí za takový prsten svůj měsíční plat. V 80. letech šel cenový marketing ještě dále a byly z toho dva měsíční platy. V dnešní době by při nákupu tohoto šperku s nálepkou „Navždy svoji“ měl člověk překročit alespoň tříměsíční plat. Pravdou však zůstává, že v současnosti významné procento žen netouží po takových zlatých či platinových špercích, a už vůbec ne po diamantech. Dávají přednost propracovaným stříbrným prstenům nebo zásnubním prstenům z hypoalergenní chirurgické oceli 316L. Za přijatelnou cenu pak mohou mít i velký čirý kubický zirkon s briliantovým výbrusem. Získejte prsten, který je perfektní pro ženu vašich snů, ne prsten, jehož cena je v souladu s nějakým vykonstruovaným algoritmem.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení