Dámské šperky - Pro radost a krásu každé ženy

Designové šperky, kterými uděláte radost každé ženě. Úchvatné stříbrné náušnice s širokým výběrem zapínání i prsteny různých velikostí a provedení. V nabídce najdete i univerzální velikosti. Náramky i náhrdelníky děláme také s posuvnou kuličkou, díky které si můžete upravit velikost tak, jak to vyhovuje Vám. Specializujeme se na dámské šperky ze stříbra a chirurgické oceli se kterými máme dlouhodobě nejlepší zkušenosti.

#ShowMore#

Jak správně vybrat šperk?

Existuje 5 základních otázek, na které si musíme odpovědět.

  1. Z jakého materiálu bude šperk?
  2. Pro koho je šperk určen?
  3. K jaké příležitosti se bude šperk nosit?
  4. Budeme chtít šperk s kamenem, či bez?
  5. Jakou barvu má mít šperk, či kámen?

Vyberte materiál, který nositeli sedne

Věděli jste, že volba správného materiálu je velmi důležitá? Každý materiál se totiž hodí pro jinou příležitost a má jiné vlastnosti. Některý je měkčí, jiný tvrdší a s některými šperky je třeba být velmi opatrný. Dost důležité, je zvolit vhodný materiál i vzhledem k ceně samotného šperku.

Stříbro

Oblíbený kov, který vyniká svým leskem a celkově nádhernou prezentací. Stříbro je velmi měkký kov, ze kterého jde vyrobit prakticky jakýkoli šperk. Velmi dobře se do něj vkládají kameny a výjimkou není ani stříbro kombinované s glazurou. Pro výrobu šperků se nejčastěji používá stříbro v ryzosti 925/1000. To znamená, že jde o slitinu kovů, kde stříbro tvoří minimálně 92,5% celkového obsahu. Příměsi dalších kovů se do stříbra dávají hlavně kvůli lepší kujnosti, tvrdosti a celkovým vlastnostem hotového kovu.

Stříbrné šperky

Chirurgická ocel

Všestranný materiál, který volí často lidé, kteří chtějí skvělou kvalitu za rozumnou cenu. Nejen, že je ocel na pohled velmi pěkná, navíc si jí často můžeme vzít i do vody a celkově snese více, než měkčí drahé kovy. Chirurgická, někdy také označovaná jako nerez ocel, je slitina kovů, která je velmi pevná a tvrdá. Můžeme se setkat s různými druhy. Na výrobu šperků se nejčastěji využívá 316L, 316LTi s příměsí titanu či 304, což je klasická nerez ocel. Existují i jiné třídy oceli, které se ale pro výrobu šperků využívají velmi málo.

Dámské šperky chirurgická ocel

Bižuterní kov

Není všechno zlato, co se třpytí. To je rčení, které nás často napadá u bižuterie. Tyto krásné produkty mají obvykle velmi sympatickou cenu a tomu odpovídá i kvalita. Bižuterie je na první pohled skoro nerozeznatelná od drahých kovů, či oceli. Jde obvykle o slitiny různých kovů v různém poměru, které dále procházejí galvanizací. Na rozdíl od drahých kovů má bižuterie větší tendenci korodovat a je třeba o ní s láskou pečovat. Oproti oceli je obvykle měkčí a také nevydrží tvrdší zacházení a koupání je zcela vyloučeno.

Dámské šperky bižuterie

Kůže

Šperky vyrobené z kůže jsou nádherné a navíc krásně voní. Nic se nevyrovná klasické, čili pravé kůži. V nabídce najdete různé úpravy kůže od různých barevných provedení po specifické druhy lesklých a matných kůží. Kůže je velmi tvárný materiál a dovoluje tak využít rozličných způsobů její úpravy. O kůži je dobré se pečlivě starat a čas od času jí namazat voskem k tomu určeným.

Dámské kožené šperky

Pro jakou ženu je šperk určen?

Pokud šperk nekupujete pro sebe, je třeba si odpovědět na pár otázek. Záleží, jaké věci má ráda budoucí nositelka. Pokud je například vášnivá pejskařka, tak jí pořiďte šperk s tlapkou.

Nevíte přesně, co miluje nositelka? Nevadí. Nesejde ani tak na věku, spíše jako na druhu a tónu pleti. Pokud se jedná o světlejší typ, tak volte stříbrné, metalické, či růžové provedení kovu. V případě tmavšího typu zvolte pozlacenou ocel, či stříbro, nebo bižuterii.

Pořád si nevíte rady, jak vybrat správný šperk? Pak nezoufejte. Zkuste se podívat, jaké šperky nosí a vyberte jí něco podobného. Určitě neuděláte krok špatným směrem.

Siroky_TMAVA_SVETLA_PLET_IOCELCZ

Pro jakou příležitost je určen daný šperk?

Velmi důležitá otázka. K formálním příležitostem volte elegantní šperky s kamenem, či perlou, nebo minimalistické kousky, které nebudou rušit celkový outfit, pokud je sám o sobě dost výrazný. Na neformální příležitost můžete zvolit to, co je vám nejbližší. Důležité, je cítit se skvěle. Ať už si budete chtít na krk pověsit kladivo, nebo elegantní perlu, je to jen na vás. Šperkem totiž vyjadřujete svou silnou osobnost.

zabava_ples_tanec_iocelcz

Šperky s kamínky, či bez nich? - To je, oč tu běží

V první řadě je třeba brát ohled na estetickou stránku věci. Mnohé ženy prostě šperky s kameny milují. Čím větší, tím lepší, a nebo čím víc, tím lépe. Dá se říct, že je to pravda jen na půl. Šperky s kameny jsou opravdu nádherné, jen je třeba pamatovat na to, že je třeba se o šperk velmi dobře starat. Veškeré pády, či dokonce ťukance, nemusí být pro kameny vůbec dobré a mohou ze šperku vypadnout. Je tak na vašem uvážení, zda víte, že zvládnete šperk nosit bez ztráty kytičky, čti kamínku :). Krásné šperky jsou třeba se zirkony, či glazurou. Za zvážení stojí i šperky s opálem, či krystaly. Pro některou z vás možná přeci jen budou ideální šperky bez kamene.

sperky_s_kameny_i_bez_nich_iocelcz

Jakou barvu vybrat, když kupujeme šperk?

Pokud kupujete šperk pro sebe, tak vyberte tu, na kterou máte náladu, kterou máte ráda, nebo jednoduše tu, která se vám nejlépe bude hodit ke kabelce. Dáme Vám pár rad, co která barva symbolizuje a k čemu se hodí.

Zelená Sorry, your browser does not support inline SVG.

- Je barva, která uklidňuje. Ne nadarmo se jí také někdy říká terapeutická barva. Světlejší zelená výborně padne k růžové a modré. Tmavější zelené se hodí purpurová a smaragdová. Zelená je také barvou jara a nového života.

Žlutá Sorry, your browser does not support inline SVG.

- Veselá barva plná života. V přírodě jí můžeme vidět na květech a proto v nás evokuje pocit harmonie. Tato barva také působí velmi otevřeným dojmem. Někdy bývá spojována s vrtkavostí osobnosti, ale také se společenským naladěním jejího nositele.

Oranžová Sorry, your browser does not support inline SVG.

- Hřejivá barva, která v nás vyvolává pozitivní pocity. Je barvou sladkých pomerančů a teplého letního slunce. Oranžová je také barvou, která se často využívá ve spojitosti s různými oslavami, či slavnostmi. Symbolizuje očekávání a je velmi dynamická.

Červená Sorry, your browser does not support inline SVG.

- Je barvou energie a nespoutané vášně. Červená ve spojení se šperky vyadá téměř vždy fantasticky. Ať už zvolíte červený kámen, či glazuru. S červenou nikdy nešlápnete vedle. Je to polarizující barva, kterou buď milujete, nebo nenávidíte. Symbolizuje energii, změnu, dynamiku a je to výstražná barva, která je vhodná pro sebevědomé ženy.

Růžová Sorry, your browser does not support inline SVG.

- Je barvou velmi jemnou, která oplývá značnou krásou a něhou. Jako taková perfektně vybalancuje zářivý lesk šperků. Šperky s růžovými prvky vypadají obvykle velmi vkusně a nemusíte se s nimi bát vyrazit do společnosti. O růžové se říká, že je elegantní barvou, která se nikam nehrne a přitom si svoje místo vždy získá, steně jako ženy, které ji nosí. Je také barvou lásky a oddanosti.

Fialová Sorry, your browser does not support inline SVG.

- U fialové vždy záleží na odstínu. Obecně je to velmi specifická a osobitá barva, která je spojována s pokorným a skromným způsobem života. Proto jí často můžeme vidět na církevních předmětech. Je to barva, která symbolizuje melancholii a obvykle jí na šperky volí ženy, které chtějí být lehce záhadné. Fialová také navozuje pocit skrytého vzrušení. Doporučujeme jí ke stříbrným i pozlaceným šperkům.

Modrá Sorry, your browser does not support inline SVG.

- Modrá je na šperky dobrá. Už je to tak. No jistě. Kdo by neznal text této písně. Šperky s modrými kameny vždy zaujmou. Je to také proto, že modrá je barvou klidu a symbolizuje důvěru v sebe sama. Je to velmi tradiční barva, kterou používají třeba šlechtické erby. Je barvou moře a vzduchu. Ke klasické modré můžete vzít žlutou, či červenou barvu a velmi dobře se snáší i s růžovou. Ladí ke kůži i kovu.

Jaká je historie dámských šperků?

Pravěk - Věděli jste, že první zmínky o špercích se objevují již v době kamenné? Je tomu tak. Lidé už v prvních primitivních společenstvích vyráběli šperky hlavně z toho, co našli v přírodě. První šperky byly vyráběny hlavně ze zvířecích částí, jako byly kly, kůže, kosti, pazoury atp. V pravěku také lidé využívali různé mušle, kameny, či kamínky a dřevo. Vše co bylo při ruce a dalo se z toho vyrobit něco, co odlišovalo člověka od druhého.

Starověk - doba brozová - Velká změna přišla s příchodem tavby prvních kovů, kdy v době bronzové šlo primárně o slitiny různých kovů jako byla měd, cín atp. V té době vznikají první odlitky, které sloužily jako šperky. Šlo o různé druhy náramků, čelenek, spon, ale i náušnic, záušnic a podobných šperků. Historicky nosili šperky hodně i muži. V oblibě byly zejména prsteny, ale jak víme, tak i různé druhy náramků a pro ty nejúspěšnější to byly samozřejmě koruny, které ukazovaly význam dané osobnosti.

Starověk - antika - Ve starobylém Řecku a Římě bylo běžné, že šperky nosila celá rodina. Zejména pak, byla-li dostatečně bohatá. Šperky byly symbolem moci a bohatství. Také byly odedávna symbolem, kterým se lidé snažili odlišit od ostatních, ať už byli bohatí, či chudí. V té době už máme zmínky i o pečetních prstenech, které se hojně využívaly po staletí a stvrzovaly důležité dokumenty a listiny.

Středověk - Ve středověku již byly šperky naprosto běžné a pokud se podíváte na historické obrazy z tohoto období, tak uvidíte, zejména na portrétech šlechticů velmi výrazné šperky. V této době také docházelo k významným pokroků z hlediska opracování kovu a kamenů. Existovaly zlatnické cechy a už v této době se lidé specializovali jako brusiči drahých kamenů. V rodinách bohatých měšťanů se tzv. rodinné stříbro dědilo z generace na generaci. I v dnešní době můžeme v mnoha muzeích i soukromých sbírkách obdivovat klenoty staré stovky let.

Novověk a moderní historie - Nejen luxusními šperky je člověk živ a právě novověk a moderní doba přináší ústup haute joaillerie. Pokud Vám nic neříká pojem haute joaillerie, tak vězte že jde o tzv. vysokou šperkařinu. Čili jde obvykle o drahou zakázkovou výrobu pouze z luxusních materiálů v té nejvyšší kvalitě. Ta se váže spíše k dobám historičtějším i když i dnes lze najít módní domy, které prodávají šperky v hodnotě několika běžných rodinných domů. Zmiňujeme to proto, že v moderní době dochází k rozmachu bižuterie, která přinesla šperky za rozumnou cenu do každé rodiny. Důležitou je pro tuto dobu náš Jablonec nad Nisou, který je domovem masové strojové výroby šperků za skvělé ceny, které zaplavily svět.

historicke_sperky_iocelcz

Nejprodávanější

512 položek celkem
stribrny-nahrdelnik-se-zirkony-srdce-ag-925-1000
Tip
669 Kč

Náhrdelník se srdcem, které je z jedné poloviny stylově vykládané 14 kvalitními...

INH044
privesek-stopper-chirurgicka-ocel
89 Kč

Ocelový přívěsek stopper má na náramku ochrannou funkci. Díky silikonové výplni uvnitř...

IP030
nahrdelnik-retizek-pancir-2mm-chirurgicka-ocel
Tip
od 149 Kč

Řetízek ve stylu pancíř je žádaný elegantní doplněk, na který můžete pověsit libovolný...

INHM007-40
naramek-diy-kulicka-chirurgicka-ocel
299 Kč

Praktické zapínání na klip s kuličkou Vám zajistí perfektní sladění s ostatními...

INR122-17
naramek-diy-chirurgicka-ocel
299 Kč

Ráda si děláte věci sama a skládáte si svůj osobní příběh na náramek nebo jen chcete...

INR061-17
naramok-diy-17-4-cm-chirurgicka-ocel
269 Kč

Praktický nastavitelný typ samostatného náramku, na který si můžete navěsit...

INR121
nahrdelnik-retizek-pancir-3mm-chirurgicka-ocel
Tip
od 199 Kč

Řetízek ve stylu pancíř je velmi elegantní doplněk, který můžete nosit...

INHM006-45
stribrny-prsten-posvatny-strom-ag-925-1000
849 Kč

Motiv posvátného stromu života vypráví příběh o propojení všeho živého. Někdo v něm...

IPR071
stribrne-nausnice-foxy-liska-ag-925-1000-skladane-origami
Tip
699 Kč

Designové stříbrné pecky, které na první pohled zaujmou neotřelým zpracováním. Náušnice...

IN148
nahrdelnik-retizek-pancir-2-5mm-chirurgicka-ocel
219 Kč

Řetízek ve stylu pancíř je velmi elegantní doplněk, který můžete nosit...

INHM040-50
luxusni-propiska-se-zirkony-stribrna-barva
199 Kč

Stříbrně zbarvená propiska s čirými zirkony Vás pohladí na duši. Decentní dárek, kterým...

ID023
stribrny-nahrdelnik-strom-zivota-ag-925-1000
1 290 Kč

Najít ten pravý originál někdy bývá těžké. Každý strom života je jiný, stejně jako...

INH084
naramek-s-privesky-rodinna-pouta-chirurgicka-ocel
Tip
769 Kč

Všechny motivy na tomto jedinečně poskládaném náramku odkazují k rodině. Láska, děti a...

INR046-17
luxusni-propiska-se-zirkony-zlata-barva
199 Kč

Růžově zlatá zbarvená propiska s růžově zlatými zirkony Vás pohladí na duši. Decentní...

ID026
meric-velikosti-prstenu
29 Kč

Plastový měřič velikosti prstenu. Měří v milimetrech. Protáhnete ho jednoduše dírkou,...

ID012
kozeny-naramek-uno-chirurgicka-ocel
Tip
449 Kč

V jednoduchosti je krása. To ví každý muž, který má čím oslnit a nepotřebuje nutně na...

INRM021-H
kozeny-naramek-dvojity-cerny-chirurgicka-ocel
429 Kč

Klasický a naprosto univerzální dvojitý černý kožený náramek s kulatým klipovým...

INR089-17
nahrdelnik-diy-kulicka-chirurgicka-ocel
449 Kč

Kroužkové články náhrdelníku Snake Chain ze šperkařské nerez oceli 316L jsou naprosto...

INH186
prsten-chromatic-lines-chirurgicka-ocel
Tip
569 Kč

Chromatické barevné pásy, které mění barvu, působí velmi elegantně a efektně na sebe...

IPRM005-62
stribrny-nahrdelnik-andel-pane-ag-925-1000
Tip
1 190 Kč

Když říkáme, že přinášíme eleganci, myslíme tím do každého jednoho šperku a tento...

INH092
privesek-andel-dobroty-chirurgicka-ocel
289 Kč

Přívěsek s andělem vás bude chránit na vaší dlouhé cestě životem. Andělé jsou nositeli...

IP006
stribrne-nausnice-jezevcik-pecky-ag-925-1000
499 Kč

Speciální edice stříbrných pecek pro milovnice nejlepších norařů na světě. Pracovní i...

IN222
cistici-set-na-stribro
Novinka
259 Kč

Praktický čistící set obsahuje vše, co potřebujete na vysoce kvalitní domácí čištění...

ID028
stribrny-prsten-nebeska-kridla-ag-925-1000
849 Kč

Andělsky krásná stříbrná křídla široká do 1 cm, elegantně doplní vaši dokonalou...

IPR103-UNI
stribrne-nausnice-andel-pane-ag-925-1000
Tip
769 Kč

Zajímavě vyrobené stříbrné pecky s motivem, který zákaznice žádají a můžeme říci, že je...

IN212
stribrny-prsten-vlny-lasky-ag-925-1000
749 Kč

Trendem posledních let jsou prsteny s více liniemi, které jsou různě proplétány tak,...

IPR094-50
naramek-tlapka-chirurgicka-ocel
Novinka
469 Kč

Jednoduchý náramek z chirurgické oceli je nápaditý především svým středovým korálkem,...

INR067
naramek-tlapka-blue-chirurgicka-ocel
469 Kč

Jednoduchý náramek z chirurgické oceli je určen pro všechny milovníky pejsků. Středový...

INR082
stribrny-nahrdelnik-kralovna-hadu-ag-925-1000
Tip
999 Kč

Designový náhrdelník s luxusně vypadajícím přívěskem hada. V mytologii bývá hadům...

INH071
privesek-kocka-chirurgicka-ocel
299 Kč

Majestátní kočičí kamarádi nám dělají milou a vítanou společnost. Tímto ocelovým...

IP008
prsten-crux-patris-chirurgicka-ocel-benediktinsky kriz
629 Kč

Nádherný ochranný symbol tzv. Benediktínského kříže nás nepřestává fascinovat. Masivní...

IPRM014-67
stribrny-prsten-zirkonova-princezna-ag-925-1000
Tip
959 Kč

Věřte nám, že jako princezna se bude cítit kterákoli žena, která nasadí tento prsten....

IPR062-52
prsten-minimal-black-titan
569 Kč

Minimalismus v precizním provedení s dokonalým designem, kombinovaný s tím nejlepším...

IPRM004-62
sada-sperku-flat-circle-chirurgicka-ocel
Akce
449 Kč –11 %
399 Kč

Stylová souprava šperků z kvalitní 316L chirurgické oceli obsahuje náušnice pecky,...

IS024
masivni-prsten-faraonsky-pes-chirurgicka-ocel
Tip
669 Kč

Masivní prsten s hlavou faraónského chrta zaujme na první pohled svým kvalitním...

IPRM006-62
privesek-nekonecno-chirurgicka-ocel
269 Kč

Ocelový dutý přívěsek s šesti nekonečny má filosofický, matematický, ale i náboženský...

IP018
Nahoru
Další produkty