Svatební nápisy, cedulky a informace

Svatební nápisy, cedulky a informace

V momentě, kdy odešlete svatební pozvánky, tak určitě budoucím hostům předáte i spoustu informací k tomu, kdy, kde a jak bude svatba probíhat. S velkou pravděpodobností si je ale většina z nich nepřečte, nebo si je minimálně nezapamatuje. A tak v případě, že plánujete už jen trochu větší svatbu, určitě můžeme doporučit, abyste hostům předali veškeré informace na místě znovu a to ideálně tak, aby se vás nemuseli ptát. Prostě vše napište a umístěte tak, aby si hosté poradili sami. Bude to příjemné jak pro vás, tak pro vaše svatební hosty.

Svatební harmonogram

První, co chce každý, kdo na svatbu dorazí vědět je to, kdy se co bude dít. Hlavním bodem by měl být samozřejmě čas obřadu, ale často bude hosty zajímat spíše to, kdy začne svatební hostina. Když pro své hosty připravíte ceduli se svatebním harmonogram, určitě se u ní všichni na chvilku zastaví a hned budou klidnější. Pokud jim k ní připravíte i nějaké drobné občerstvení, tak je rozhodně uklidníte ještě o trochu víc a hned bude panovat příjemná atmosféra.

Zasedací pořádek

Kdo a s kým si kam sedne? Kam usadit děti? Kdo naopak rozhodně nesmí sedět u stolu společně? To jsou všechno otázky, které se pojí se svatební hostinou. Pokud nebudete mít jen jeden opravdu velký stůl, tak určitě připravte zasedací pořádek předem. Ten umístěte opět na velkou tabuli a předem na stoly umístěte číslovky, ať si každý snadno a rychle najde svoje místo. Uvidíte, že hosté si spolu sednou dříve, než je stačíte pozdravit.

Směrové ukazatele

Někdy se svatby odehrávají v malých prostorech, někdy zase v rozlehlých. Těm z vás, kteří chtějí mít svatbu ve stodole, či na statku, doporučujeme vypravit se na místo předem a podívat se, kde se bude co odehrávat. Pokud nemá daný areál směrové ukazatele vyřešeny po vlastní ose, tak určitě doporučujeme přípravu vlastních. Prvním ukazatelem by mělo být parkoviště, aby nikdo nenechal auto tam, kde nemá. Další směrovkou by určitě mělo být místo obřadu, svatební hostina, ale třeba také fotokoutek, nebo další místa a zóny, které pro své hosty chcete připravit.

Neonové nápisy

Pokud chcete vytvořit krásnou atmosféru i ve večerních hodinách, stoprocentně budete potřebovat něco, co svítí. Velmi efektní variantou jsou neony, které si můžete na svůj svatební den jak zapůjčit, nebo můžete zvážit a objednat vlastní neon na míru. Neonové nápisy mohou mít různou barvu svícení, stejně tak jako tvar písma a můžete je tak ladit k ostatním dekoracím, které na svatbě budete mít.

Rozloučení s hosty

Ve svatební den se nejspíš potkáte alespoň na nějaký čas s každým ze svatebních hostů. Ale druhý den po svatbě to může být všechno jinak. Někdo odjede brzy ráno, někdo může prospat celý den. Myslete na to už předem a připravte pro své hosty poděkování za to, že s vámi strávili váš svatební den!
Autor: Jiří Novotný