OSLAVUJEME JARO 30 % sleva, KÓD: JARO30 zadej v 1. kroku nákupního košíku. Platí do 19.4.2024.

Co je syntetický zirkon?

Kubická zirkonie (Cubic Zirconia) je přesný název pro syntetický (uměle člověkem vytvořený) drahokam, který je nápadně podobný diamantu. Jedná se o umělou konstrukci z oxidu zirkoničitého zformovanou ve vysokých teplotách pohybujících se kolem 2750 °C. Prodává se za nepatrný zlomek ceny diamantu. Jako alternativa diamantu se používá ve špercích nejčastěji a jeho pořizovací cena je mnohonásobně výhodnější a jsou dostupné v mnoha barevných provedení.

Stříbrná sada šperků Kapka ŠtěstíStříbrná sada šperků Posvátný Květ

Od roku 1976, kdy kubická zirkonie poprvé spatřila světlo světa v Moskvě, byl tento simulant diamantu úspěšně použit nejen ve šperkařství, ale i laserech a průmyslových strojích a přístrojích. Mezi klenotníky se pro kubickou zirkonii používá zkratka CZ. Nejkvalitnější kameny CZ jsou bezchybné, s brilantní jiskrou, ohromnou čistotou a zářivým ohněm, dobrou odolností a tvrdostí a jsou pouhým okem vizuálně nerozeznatelné od přírodních diamantů a drahokamů.

Nejlepší kubické zirkonie bývají označovány jako kameny kvality 5A (AAAAA). Například čirá bezchybná CZ o hmotnosti 1 karátu, průměr 6,5 mm se dá pořídit za do 20 $. Naproti tomu za bezchybný 1karátový diamant několik tisíc US dolarů. Netruchlete, pokud si diamantový šperk nemůžete koupit. I zirkony dodají šperkům úžasný třpyt a získají si vaše srdce. Stále více sahají po dokonalosti a naplňují sen být jako diamant.

Stříbrná sada šperků Anděl a ĎábelStříbrná sada šperků Kapka Radosti