Gravírování - Vše o personalizaci šperků

Šperk s vlastním textem?

Umíme a rádi Vám šperk upravíme podle Vašich představ. Personalizace šperku je správná volba, pokud hledáte opravdu jedinečný způsob, jak udělat někomu radost. Ze šperku uděláte unikátní srdeční záležitost, kterou nikdo jiný nemá. Vyryjeme Vám jména, iniciály, data, či jakýkoli zvolený text, znaky, nebo čísla, které se na šperk vejdou. Pokud se chcete nejdříve podívat, jaké šperky jsou vhodné k rytí, klikněte ZDE.

 • Co gravírujeme / ryjeme: Text, čísla, znaky, obrázky, loga i grafiku
 • Na co gravírujeme: Šperky z libovolného kovu, sklo, plast, drahokamy a jiné kameny
 • Jak gravírujeme: Ručně, strojně
 • Čím gravírujeme: Karbid, diamant
 • Co je ve standardní ceně: Gravírování textu, znaků a čísel do 15ti znaků
 • Umíte vyřešit nestandardní požadavek? Umíme, napište nám na info@iocel.cz a budeme Vás kontaktovat s návrhem řešení

Podmínky personalizace šperků a gravírování

 • Personalizace a gravírování šperků může prodloužit dobu doručení až o 48h
 • Objednávka, ve které je personalizovaný šperk musí být zaplacena převodem, či platební kartou, a to předem
 • Upravený šperk nelze vyměnit, ani vrátit
 • Dopředu Vás budeme kontaktovat v případě, že by Vámi zvolený typ písma, či jeho délka nebyl pro daný šperk proveditelný
 • Nejste si jistí velikostí, nebo potřebujete pomoci? Napište nám na info@iocel.cz a budeme Vás kontaktovat s návrhem řešení
 • Informace o tom, jak změřit velikost prstenu najdete ZDE. Měřič velikosti prstenu u nás zakoupíte ZDE

Jaké druhy písma používáme?

V základní nabídce naleznete 6 druhů písem. Představu si uděláte podle toho, jak dané písmo vypadá a jak se hodí k dané příležitosti. Vedle názvu písma je vždy jméno a datum, abyste měli přesnější ukázku toho, jak písmo vypadá. U každého písma je i informace, k jaké příležitosti se obvykle využívá a další základní informace. Vycházeli jsme z oblíbenosti daných druhů písma a chtěli jsme pokrýt veškeré známé typy a jejich možnosti.

Co je to gravírování?

Gravírování je proces, při kterém se z povrchu šperku odstraní velmi malá část kovu, za účelem vytvoření trvalých a dekorativních ozdob nebo značení. Gravírovat lze text, čísla, grafiku a dokonce i fotky. Gravírování může být provedeno pomocí různých nástrojů, jako jsou dřevěné nebo kovové rydla, diamantové nástroje nebo laser. U šperků se nejčastěji používá karbid, či diamant, případně se gravíruje pomocí laseru.

921x220_blog_gravirovani

Existují různé typy gravírování, včetně plošného, reliéfního, hlubokého a povrchového gravírování, každý s jiným využitím a účelem. Způsob gravírování vybírá náš zlatník, který ho volí s ohledem na zvolený text, jeho délku a možnosti daného šperku. Gravírování se mimo šperkařství používá v mnoha průmyslových odvětvích, jako jsou výroba elektroniky, nábytku, ve stavebnictví a zdravotnictví. Gravírování může být také použito pro personalizaci a dekoraci různých předmětů, jako jsou dárkové předměty, kovové destičky a označení předmětů.

921x220_blog_gravirovani_2

Gravírování může být prováděno ručně nebo pomocí strojů a vyžaduje zkušeného odborníka s odbornou praxí, aby bylo dosaženo kvalitních výsledků. Se šperky a jejich personalizací máme bohaté zkušenosti, čítající dohromady desítky let, takže nám můžete bez obav svěřit i velmi náročnou práci.

Máte speciální přání?

Nebojte se nám ho říct. Pokud pro Vás nedostačuje základní nabídka fontů, chtěli byste gravírovat třeba fotku, nebo použít vlastní grafiku, napište nám prosím na info@iocel.cz a pokusíme se vyhovět Vašim přáním.

Hledáte personalizovaný šperk pro někoho konkrétního?

Personalizované šperky pro ženy

Personalizované šperky pro muže

Personalizované šperky pro děti