Motiv srdce - vše, co byste o něm měli vědět

Co je symbolem lásky?

Nejčastěji dostanete odpověď - srdce. Stal se z něj univerzální symbol romantické a trvalé lásky. Jeho zpodobnění naleznete jak ve všech uměleckých formách, tak i v každodenním životě (emoji, reklamní předměty aj.). Pozadu nezůstává ani šperkařství.
Srdce se stalo velmi oblíbenou předlohou pro náhrdelníky, náramky, prsteny i náušnice. Do tvaru srdce je zpracováván nejen kov, dřevo a kůže, ale i drahé kameny.
Šperky se srdíčky najdete v mnoha různých podobách, které odrážejí různé fáze vašeho života. Mohou se lišit v závislosti na stavu vztahu, v němž žijete, nebo na tom, kdo vstoupil nebo odešel z vašeho života. S mnoha různými styly můžete najít šperky se srdcem, které se hodí do jakékoli fáze života.

Motiv srdce

Druhy ztvárnění motivu srdce

 

Otevřená srdce

Jde o šperk, který symbolizuje lásku. Je smysluplným projevem lásky, který můžete nosit stále s sebou. Připomíná vám, že jste milováni, ale i všechnu lásku kolem vás a všechny věci, které milujete. Pokud je navíc šperk dárkem od vašeho blízkého, zůstane ve vašich myšlenkách po celý den. Ale nemusí to vždy souviset jen s romantikou. Může vám připomenout, abyste lásku přijímali a lásku dávali. Mějte srdce otevřené a nevzdávejte se. Když máte otevřené srdce, dovolujete, aby vám do cesty vstoupily dobré věci.
process

Rozpůlená srdce

Rozpůlený přívěsek náhrdelníku je skvělým způsobem, jak dát kus svého srdce své druhé polovičce. Když si jej koupíte, získáte dva kusy a jeden můžete darovat, komu chcete. Může to být přítel, člen rodiny nebo někdo jiný. Někdy mají tyto náhrdelníky rozpůlený nápis například: "best friends forever" (nejlepší přítel navždy), nebo jsou hladké, případně se liší barvou kovu apod. Když jste od sebe, budete mít každý polovinu, ale když jste spolu, můžete vytvořit jeden celek. Tento typ šperků se srdcem vám říká, že nejste „celý“, dokud nejste se svou druhou a drahou polovinou.
process

Medailonky se vzkazem

Medailonky můžete otevřít a umístit do nich krátký text, fotku či kamínek. Do medailonu vkládáme to, co chceme mít neustále blízko u sebe. Pokud jste to vy, kdo dává medailon se srdcem, přidejte zvláštní zprávu pro příjemce. Díky tomu je medailon osobní a jedinečný pro váš vztah. Zpráva může být ručně psaná do medailonů nebo ji můžete nechat vygravírovat. Srdeční medailonky jsou smysluplné a velmi intimní.
process

Srdce s dalšími symboly

Srdce probodnutém šípem sděluje, že ten, kdo vám ho daroval vás miluje. Jde totiž o amorův šíp, který zasahuje lidská srdce láskou. Srdce a nekonečno zdůrazňují, že vaše láska je trvalým vztahem. Srdce s hadem, srdce s andělem, srdce a zvířecí tlapky. Ať už budete nosit jakýkoli šperk s motivem srdce, vždy vám připomene, že láska je pozitivní cit, který nám přináší radost a dává smysl našemu životu. Láska je síla, která nás naplňuje energií a vytrvalostí, když to nejvíce potřebujeme.
process

Mnohé šperky z motivem srdce si můžete prohlédnout na našich stránkách.