Barva roku 2023 - Viva Magenta a šperky

Barvou roku 2023 byla vyhlášena výrazná růžovočervená barva, která přináší dynamiku, elán a výraznou energii. Jmenuje se Viva Magenta 18-750 a má symbolizovat statečnost a nebojácnost. Barvu roku vyhlašuje tradičně společnost PANTONE, která je expertem v oboru barev a barevných vzorníků a je známá, díky svému vlastnímu systému barev. Prohlédněte si, jak barva roku vypadá. Připravili jsme pro vás malého průvodce, který vám ukáže, jak využít Viva Magentu v oblasti šperků.

viva_magenta_banner

Co je to barva roku?

Barva roku odráží trendy ve společnosti a ukazuje nám kam se bude ubírat design a móda. Není to tak, že by to byla jediná trendy barva daného roku, ale pokud se jí budete držet, určitě neuděláte chybu. Její samotný výběr je složitější. Experti z PANTONE vybírají tuto barvu velmi pečlivě na základě mnoha signálů ze společnosti. Postupně nasávají světové trendy a hledají barevné vlivy. Oblastí, ze kterých čerpají je více. Určitě mezi ně patří zábavní průmysl, filmová produkce, ale také umělecká díla současných autorů. Dalšími aspekty, které mohou ovlivňovat výběr barvy jsou jsou nové technologie, materiály, ale i způsoby jejich zpracování. V moderním světě nelze zanedbávat ani vliv sociálních médií a velkých světových eventů. Někdy se stane, že vyberou i dvě barvy, které k sobě navzájem perfektně sednou.

Jak kombinovat barvu roku?

Přinášíme několik tipů na vhodné barevné kombinace. Všechny barevné tipy si můžete prohlédnout i na malé grafice, kde ukazujeme, jak kombinovat Viva Magentu. Skvěle si rozumí s pleťovými tóny a obecně s velmi světlými barvami s prvky šedé. Tím, že jde o silnou barvu, tak umí perfektně doplnit jemnější outfit. Vyzkoušejte také její párování s pastelovými barvami. Výborně padne k meruňkové, či pastelově růžové. Viva Magenta je barvou, která dokáže stvořit úžasnou rovnováhu mezi teplými a chladnými barvami. Bez problémů tak svůj šperk sladíte s leskem na rty, či s pudrem, nebo krémem na tváře. Náš tajný tip na barevné párování je párování s barvou mořské řasy Codium, někdy také nazývané Miru-iro. Jedná se o velmi tmavý odstín žluté, který působí až hnědě. V této kombinaci vypadá barva velmi luxusně.

viva_magenta_barevne_parovani

Jaké šperky vypadají skvěle s barvou roku 2023?

Určitě doporučíme párovat se stříbrnými šperky, protože Viva Magenta vypadá se stříbrnými šperky velmi lichotivě. Pokud hledáte jednoduchý doplněk, tak zvolte klasické stříbrné pecky, a to s kamenem, či bez kamene. Máte totiž možnost párovat výrazný doplněk, jako je kabelka, sako, či pásek s čistou barvou kovu, případně zvolit jemnější outfit a výraznější šperk třeba s kamenem v barvě Viva Magenta. Pokud zvolíte výraznější šperk a zároveň výrazný outfit, určitě neuděláte krok vedle, akorát je třeba vše dobře barevně sladit. Viva Magenta je opravdu barvou čiré radosti, která je předurčená k experimentování a posouvání hranic. Užijte si barvu, která je plná života a má lehce rebelského ducha. Zkuste třeba klasické stříbrné kruhy doplnit šátkem v barvě Viva Magenta a uvidíte, jak vám tato barevná kombinace sedne.

PROHLÉDNOUT VŠECHNY ŠPERKY S BARVOU VIVA MAGENTA

viva_magenta_jiskry2