Jak vybrat dárek pro teenagera, chcete-li puberťáka?

Vybrat dárek pro teenagera, jak někdy s oblibou říkáte pro puberťáka, bývá Sisyfovská práce. Pokud jdete s ním vybrat dárek, který chce on sám, máte vyhráno. Jen u tohoto nákupu zapomeňte na vlastní invenci a nápady na ještě "lepší" dárek.
Jak vybrat dárek pro teenagera?

Pokud však chcete koupit dárek, který bude pro něj opravdu příjemným překvapením, pak je to nesnadný úkol. Nabízíme několik obecných tipů, které by vám mohly pomoci při výběru vhodného dárku pro teenagera.

Několik tipů při výběru dárku pro teenagera:

 • Začněte zájmy teenagera: Pokud víte, co teenagera baví, můžete se zaměřit na dárky, které s těmito zájmy souvisí. Například, pokud má teenager rád sport, můžete mu koupit novou sportovní výbavu nebo lístky na sportovní zápas.
 • Vezměte v úvahu věk teenagera: Mladší teenageři mohou mít na stejný dárek zcela odlišný pohled než o pár roků starší "dospěláci". Při výběru dárku rozhodně na věk teenagera myslete, abyste si nemuseli vyslechnout: "To je pro malá děcka"..
 • Uvažujte o praktičnosti: Pokud nevíte přesně, co by se teenagerovi líbilo, zvažte praktický dárek, který může teenagerovi pomoci v jeho každodenním životě. Například notebook nebo telefon poslední generace.
 • Zvažte trendy: Teenageři často sledují aktuální trendy, takže může být dobrý nápad zvážit trendy dárky. Například digitální hudební aplikaci nebo nejnovější videohru.
 • Zkuste vyzvědět jeho zatím nesplněná přání. Mohou vám dát tipy, které vám pomohou při výběru vhodného dárku.
 • Pokud byste přemýšleli i o jiném typu dárku, tak můžeme doporučit produkty z kůže, která jde opět do módy. Jako dobrý doplněk můžete zvolit například tyto kožené opasky, se kterým taktéž uděláte radost.

Jedním z dárků, který má dlouhodobou, resp. trvalou hodnotu je šperk, ať už je určen krásným slečnám nebo mladým mužům.

Při koupi šperku jako dárku pro teenagera - pro krásnou rebelku nebo mladého borce - pamatujte na několik důležitých věcí:

Čemu se rozhodně vyhněte při pořizování šperku pro teenagera?

 • Nepřiměřená cena: Vyhněte se příliš drahým šperkům, které by mohly dát teenagerovi pocit, že musí něco vrátit, nebo by mu to mohlo připadat "přes čáru".
 • Tradiční design: Zvažte moderní a trendové designy, které odpovídají vkusu teenagerů. Zastaralé nebo příliš tradiční šperky mohou působit nezajímavě nebo nudně.
 • Příliš nápadné: Ale vyhněte se také šperkům, které jsou příliš nápadné nebo extravagantní, což by mohlo být pro některé teenagery nepohodlné nebo nevhodné.
 • Nízká kvalita: Vyhněte se šperkům, které jsou nízké nebo nezaručené kvality a mohou se rychle opotřebovávat nebo ztrácet glanc.
 • Násilná reklama: Vyhněte se šperkům s násilnou reklamou na značku nebo produkt, která by mohla teenagera odradit.

Váháte ještě, který ze šperků si vybrat?

Projděte si celkovou nabídku šperků našeho obchodu, vč. slevových akcí a zvýhodněných setů.